ikona

Zrób to sam
 

ZRÓB TO SAM

 

 

Koncentratory multimedialne ABIdom  w wersji „WYGODNY” i „KOMFORTOWY” zostały  przygotowane  do samodzielnej instalacji i uruchomienia przez osoby posiadające podstawowe zdolności manualne. Wszystkie urządzenia wchodzące w skład koncentratora zostają przez nas na etapie produkcji zmontowane, wzajemnie połączone,  oprogramowane i przetestowane.

 

Dla osoby instalującej pozostaje wykonanie, wg załączonej dokumentacji, okablowania, zamontowania czujników, gniazd sygnałowych  oraz połączenie ich z  siecią kablową o napięciu 12V.

Sposób wykonania prac został dokładnie opisany w załączonej dokumentacji.

 

Gwarantujemy telefoniczną pomoc techniczną oraz przejęcie prac na każdym etapie realizacji w przypadku  rezygnacji z samodzielnego dokończenia instalacji.

Koszt wykonanych przez Państwa prac zostanie odjęty od całkowitej wyceny prac instalacyjnych przewidzianych kosztorysem. 

 

W każdym wypadku gdy mamy do czynienia z napięciem wyższym niż, w naszym wypadku 12V, podłączenie przewodów do urządzeń wykonawczych należy powierzyć elektrykowi z odpowiednimi uprawnieniami.                        

 

 

 

CZY JEST TO MOŻLIWE ???

 

Zarówno dokumentacja, schematy rozmieszczenia urządzeń jak i szablony  podłączenia przewodów do urządzeń zostały opracowane z myślą o osobach nie mających wiedzy i doświadczenia w wykonywaniu instalacji.

Nie mamy ambicji nauczyć Państwa wykonywania tego typu prac oraz przekazania całej wiedzy o instalowanych systemach, ale potrafimy poprowadzić zainteresowaną osobę  przez cały proces instalacji.

 

Prace instalacyjne można podzielić na cztery etapy:

 

·         wyznaczenie miejsc w których zainstalowane zostaną poszczególne urządzenia,

·         wykonanie instalacji kablowej między urządzeniami a koncentratorem,

·         podłączenie urządzeń i gniazd do instalacji kablowej,

·         podłączenie zasilania i uruchomienie systemu.

 

Miejsca instalacji poszczególnych urządzeń, szczególnie elementów systemu alarmowego mają istotne znaczenie dla  ich prawidłowej pracy i bezpieczeństwa obiektu. Dostarczamy wzorcowy schemat rozmieszczenia urządzeń na planie przykładowego domu, który pozwala na powielenie  rozwiązania dla praktycznie każdego obiektu. Dodatkowo, po otrzymaniu od Państwa „podkładów budowlanych”, ewentualnie nazwy wybranego projektu i rozmowie dotyczącej szczegółów w przyszłej aranżacji wnętrz, dokonujemy weryfikacji ostatecznego rozmieszczenia elementów.

 

Po określeniu miejsc rozmieszczenia urządzeń należy określić optymalną trasę ułożenia instalacji kablowej według zasad określonych w dokumentacji i „zaleceniach” dla osoby wykonującej instalacje. W zdecydowanej większości przypadków, instalacje kablowe może wykonać elektryk, przy okazji układania  instalacji elektrycznej.

 

Podłączenia urządzeń do wykonanej instalacji kablowej dokonuję się według specjalnie przygotowanych szablonów przykładanych do listwy zaciskowej danego urządzenia, co praktycznie eliminuje możliwość popełnienia błędu przy podłączaniu kabla. Dodatkowo udostępniamy linki do filmów pokazujących sposób wykonania podłączenia.

 

Koncentrator ABIdom, przed wysłaniem do Państwa jest oprogramowany, przetestowany, a urządzenia wewnątrz koncentratora wzajemnie połączone.

Po podłączeniu przewodów do czujników i innych urządzeń zewnętrznych, oraz podaniu napięcia zasilającego do koncentratora następuje automatyczne uruchomienie zaprogramowanych funkcji.

Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że samodzielna instalacja koncentratora nie może odbyć się bez udziału elektryka wykonującego instalację wewnątrz domu. Jednak prace, które jesteśmy w stanie sami wykonać w znacznym stopniu obniżają koszty inwestycji.

W przypadku, choć to mało prawdopodobne, problemów z dokończeniem prac, jesteśmy w stanie dokończyć instalację, jednocześnie obniżając jej wartość o koszt prac wykonanych z Państwa udziałem.

 

 

Możliwość samodzielnego wykonania instalacji nie dotyczy wersji „INTELIGENTNY” ze względu na stopień skomplikowania  oraz ryzyko uszkodzenia drogich modułów logicznych i ekranu dotykowego.

 

 

 

 

 

 

 

ikona Jak podłaczyć czujnki ???
Data dodania: 07.08.2011
Jak podłączyć czujnik

ikona

Kontakt z nami

telefon kontaktowy:
(48) 601-71-02-95
napisz do nas e-mail:
abihome@home.pl

Jak kupić ?

krok 1. wybór jednego z zestawów lub samodzielny dobór opcji. krok 2. wypełnienie arkusza zamówienia i przesłanie go drogą elektroniczną na adres www.abihome@home.pl ...
ikona
ikona Nasza oferta ikona Funkcjonalność ikona Kalkulator ikona Instalacje ikona Zrób to sam ikona Polecani wykonawcy ikona Jak kupić ikona Promocje ikona Sklep ikona Kontakt ikona Polityka Cookie
LOGO ABI DOM INNOWACJE ABI DOM przyjazny i bezpieczny - produkcja i instalacja koncentratora multimedialnego inteligentnego domu, instalacji wszystkich systemów niskonapięciowych występujących w domach, zabezpieczenie energetyczne, system antywłamaniowy, automatyka domowa, symulacja obecności, sterowanie roletami i markizami,
system alarmowy, sterowanie oświetleniem, czasowe załączanie obwodów, automatyczne podlewanie ogrodu, symulacja obecności...
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych