Kontakt z nami

telefon kontaktowy:
(48) 601-71-02-95
napisz do nas e-mail:
abihome@home.pl
ikona

Kalkulator
 

              ILE KOSZTUJE  ABIdom ?         

 

 

          Na pewno znacznie mniej niż to wynika z kosztorysu.  Należy odliczyć cenę  tych elementów wyposażeniu domu, których cenę i tak Państwo poniosą  bez względu na podjętą decyzję w sprawie zakupu naszego koncentratora.

          Znaczącą pozycją w kosztorysie stanowi instalacja system alarmowego.  Jest to niezbędny w dzisiejszych czasach element wyposażenia domu. Jeżeli  od ceny zestawu w wersji np. „WYGODNY” odejmiemy  cenę wykonania instalacji alarmowej,  to kosztorys możemy pomniejszyć o kwotę minimum  3550 złotych

Na oszczędność wpływają także oferowane przez nas korzystne ceny zakupu takich elementów jak  zabezpieczenia energetyczne domu, kable i przewody instalacyjne. Daje to Państwu następne przynajmniej  300 złotych oszczędności.

Także  eliminacja  zbędnej w tym wypadku  obudowy zabezpieczenia  energetycznego  budynku  czy też obudowy centrali alarmowej z zasilaniem to następna oszczędność rzędu minimum 700 złotych.

Wszystko to oznacza, że koncentrator multimedialny ABIdom oraz instalacja systemów: telewizyjnego, telefonicznego (w tym telefonii IP), internetowego, automatyki domowej, wraz   z urządzeniami i elementami wykonawczymi  w wersji „WYGODNY” kosztuje realnie 4450 złotych.            

 

            NA CO WARTO WYDAĆ PIENIĄDZE ??

         Należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego tak naprawdę służy koncentrator ABIdom.  W pewnym sensie jest jedynie obudową wielu systemów instalacji domowych. Oczywiście można powiedzieć, że unikamy plątaniny kabli i przewodów, że wszystkie systemy mamy w jednym miejscu, że oszczędności energii, że estetyka. To wszystko oczywiście prawda, ale najważniejszą zaletą jest elastyczność rozwiązania. Co to oznacza?              

 

       Nikt rozsądny nie jest w stanie przewidzieć,  jakie rozwiązania instalacjach domowych  pojawią się   w ciągu kilku najbliższych lat.  Mówi się o Internecie nowej generacji, telewizji pakietowej, domowych instalacjach światłowodowych, nikt jednak  nie mówi,  jaka będzie przyszła struktura sieci domowych.  

Koncentrator wraz z prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną siecią kablową gwarantuje Państwu możliwość praktyczne dowolnej rozbudowy czy też przebudowy systemów domowych w miarę pojawiania się nowych rozwiązań. Wystarczy wymienić urządzenie sterujące i wetknąć przewody w odpowiednie gniazda i już możemy cieszyć się nowymi, możliwe, że dziś zupełnie nie znanymi jeszcze funkcjami.   

Nawet jeśli teraz nie odczuwają  Państwo potrzeby  wydawanie pieniędzy na automatykę domową, łącze światłowodowe  dla Internetu czy telewizji  lub  koszty budowy domu nakazują daleko idące oszczędności, to warto zainwestować pieniądze w  koncentrator z podstawowym wyposażeniem  oraz prawidłowo wykonaną instalację kablową.

Warto ponieść te koszty nawet tylko dla samej możliwości  przyszłej  rozbudowy.

                                                                                                    

Proszę zauważyć, że licząc oszczędności wprost, koncentrator  zastępuje  rozdzielnicę elektryczną   i obudowę systemu alarmowego,  na których zakup w każdej sytuacji wydadzą Państwo przynajmniej 700 złotych, więc koszt koncentratora z wyposażeniem podstawowym wyniesie tylko 1700 złotych.

 

       Trudno wyobrazić sobie dom bez instalacji telewizyjnej czy internetowej.  Co prawda można oglądać programy na jednym telewizorze lub w prosty sposób podzielić pasmo na kilka odbiorników, jednak problem pojawia się w jakości uzyskanego obrazu oraz z chwilą chęci korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej, która już istnieje w większych miastach, a w ciągu krótkiego czasu obejmie swoim zasiągiem cały kraj.  Brak urządzenia do sumowania tych sygnałów z sygnałem satelitarnym oraz odpowiedniej instalacji kablowej znacznie utrudni lub wręcz uniemożliwi korzystanie z telewizji naziemnej lub dozorowej.  

Dodatkowy koszt aktywnego sumatora wynosi tylko 160 złotych, a zyskujemy pełną swobodę w wyborze operatora i jego  oferty programowej.         

          Można  ponosić miesięcznie dodatkowe opłaty abonamentowe za możliwość oglądania jednocześnie różnych programów telewizyjnych na kilku odbiornikach  lub  jednorazowo zakupić spliter w cenie 200 złotych  i oglądać  programy legalnie płacąc jeden abonament.

       

        INTERNET, TELEFON wiele osób uważa, że w domu nie jest potrzebna  przewodowa instalacja internetowa i telefoniczna – nic bardziej mylnego. Co prawda do przeczytania poczty czy nawet skorzystania z komunikatora skype, radiowy dostęp do Internetu w zupełności wystarczy,  jednak wszędzie tam, gdzie potrzebna jest transmisja strumieniowa np. telewizja internetowa, sygnał dostarczany kablowo jest niezbędny.  Switch internetowy ośmioportowy oraz bramka internetowa w cenie 240 złotych w zupełności zaspokoją Państwa potrzeby zarówno w zakresie internetu jak i telefonii IP (numer stacjonarny w dowolnej strefie numerycznej, bez abonamentu rozmowa przez zwykły telefon).

         

      Kwestią niedalekiej przyszłości jest upowszechnienie się sieci przesyłowej opartej na światłowodach. Warto już dziś doprowadzić włókno światłowodowe z zewnątrz budynku do koncentratora i z koncentratora przynajmniej do salonu.   Już obecnie w sprzedaży znajduje się wiele urządzeń z wejściem optycznym  takich jak telewizory,  dekodery czy tunery radiowe.

Koszt 50 metrów włókna to zaledwie 175 złotych, a możliwość jego wygodnego i taniego ułożenia skończy się po tynkowaniu i malowaniu ścian.

       

         Instalacja automatyki domowej oraz modułów logicznych do realizacji funkcji tak zwanego „inteligentnego  domu”  ma sens tylko wtedy gdy przynosi wymierne korzyści w postaci komfortu mieszkania, bezpieczeństwa oraz  oszczędności energii.

Prosimy zwrócić uwagę, że już w zestawie „KOMFORTOWY” oferujemy wyjątkowo bogaty zestaw użytecznych funkcji w cenie tylko 2670 złotych.

 

CZY MOŻE BYĆ TANIEJ ??

 

          Koncentrator multimedialny już w swojej konstrukcji został tak zaprojektowany, aby możliwa była także jego instalacja przez osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji  i doświadczenia.

Na  podstawie  wybranej  przez  Państwa  specyfikacji,  na  etapie  produkcji,  poszczególne podzespoły i urządzenia zostaną przez nas wzajemnie połączone, oprogramowane  i przetestowane, pozostawiając do podłączenia  jedynie elementy zewnętrzne takie jak czujniki, manipulatory  sygnalizatory i gniazda naścienne instalacji telefonicznej, internetowej  i telewizyjnej  (zasilane napięciem do 12V).

 Wszystkie te elementy łączy się według prostego schematu graficznego przy użyciu zawartych  w zestawie narzędzi. (śrubokręt, narzędzie do zdejmowania izolacji)

    

         Do koncentratora dołączona jest szczegółowa, ale specjalnie napisana  zrozumiałym dla amatora językiem, dokumentacja techniczna, w tym  schemat ułożenia wszystkich instalacji kablowych  w domu jednorodzinnym, podłączenia urządzeń  oraz praktyczne uwagi dotyczące wykonania instalacji.

Jeśli mają  Państwo wątpliwości czy podjąć się takiego zadania,  możemy wcześniej przesłać istotne fragmenty dokumentacji technicznej dla zapoznania się ze stopniem trudności wykonania instalacji.

 

       Zapewniamy pomoc techniczną, a w przypadku rezygnacji z samodzielnej kontynuacji prac, jesteśmy w stanie przejąć je na każdym etapie zaawansowania,  pomniejszając cenę instalacji o wartość wykonanych przez Państwa robót.

Samodzielne wykonanie części lub całości prac pozwala na uzyskanie istotnych oszczędności.

Dla przykładu dla zestawu „KOMFORTOWY” oszczędność może wynieść do 3000 złotych.

   

 

 

 

 Możliwość samodzielnego wykonania instalacji koncentratora dotyczy tych elementów, które zasilane są bezpiecznym  napięciem nie przekraczającym 12V.

Każdorazowo, gdy istnieje konieczność ingerencji w instalację kablową zasilaną napięciem 230V, prace wykonywać  mogą  jedynie osoby posiadające odpowiednio udokumentowane uprawnienia. 

 

 

 

 

 

ikona Nasza oferta ikona Funkcjonalność ikona Kalkulator ikona Instalacje ikona Zrób to sam ikona Polecani wykonawcy ikona Jak kupić ikona Promocje ikona Sklep ikona Kontakt ikona Polityka Cookie
LOGO ABI DOM INNOWACJE ABI DOM przyjazny i bezpieczny - produkcja i instalacja koncentratora multimedialnego inteligentnego domu, instalacji wszystkich systemów niskonapięciowych występujących w domach, zabezpieczenie energetyczne, system antywłamaniowy, automatyka domowa, symulacja obecności, sterowanie roletami i markizami,
system alarmowy, sterowanie oświetleniem, czasowe załączanie obwodów, automatyczne podlewanie ogrodu, symulacja obecności...
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych