Kontakt z nami

telefon kontaktowy:
(48) 601-71-02-95
napisz do nas e-mail:
abihome@home.pl
ikona

JAK TO ROBIMY ???
 

INSTALACJE – JAK TO ROBIMY ???

 

Wykonanie instalacji systemu ABIdom, jak i każdego innego złożonego systemu automatyki lub tylko systemu alarmowego w domu jednorodzinnym, ze względu na swoją specyfikę, można podzielić na dwa zasadnicze etapy.

 

·         (PRZED TYNKOWANIEM ŚCIAN) - wykonanie pełnej instalacji okablowania, montaż obudowy koncentratora, montaż i uruchomienie systemu alarmowego wraz z powiadamianiem o zdarzeniach alarmowych w obiekcie.

·         (PO TYNKOWANIU I MALOWANIU ŚCIAN) – ostateczny montaż urządzeń wykonawczych, czujników, uruchomienie  poszczególnych systemów i przekazanie ich inwestorowi.

 

 

SPOSÓB I. – INSTALACJA SYSTEMU PRZEZ NASZĄ  FIRMĘ

 

 Wykonujemy instalacje systemu ABIdom w pełnym zakresie prac (sieć kablowa uruchomienie systemów i serwis powykonawczy) na terenach województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na pozostałych obszarach uruchamiamy systemy w których, na podstawie dostarczonej przez nas dokumentacji została wykonana instalacja kablowa  lub kontaktujemy Państwa z partnerską firmą instalatorską  działającą na Waszym terenie, która  wykona prace i zapewnić jej serwis.

 

SPOSÓB II. -   INSTALACJA  SYSTEMU  PRZY UDZIALE  ELEKTRYKA

 

Ułożenie okablowania systemów można zlecić elektrykowi, który wykonuje w obiekcie instalacje elektryczne. W takim wypadku dostarczamy poradnik, dokumentację i schemat wykonania instalacji kablowych, a także oferujemy  pomoc techniczną świadczoną przez naszego konsultanta.

Tego typu rozwiązanie jest najbardziej korzystne ze względów ekonomicznych, ponieważ instalacje wykonuje osoba, która i tak rozprowadza swoją sieć kablową.

 

Po wykonaniu instalacji kablowej oraz montażu obudowy koncentratora nasza firma dokonuje  uruchomienia systemu alarmowego oraz sprawdza poprawność wykonania wszelkich prac należących do tego etapu. Czujniki i inne elementy systemu alarmowego niezbędne do jego funkcjonowania montowane są „tymczasowo” bez mocowania trwale do podłoża i z takim zapasem przewodu, aby umożliwić ekipie budowlanej wygodne położenie tynku.

Urządzenia i końce kabli, szczególnie telewizyjnych i komputerowych, zabezpieczone zostaną przed wpływem wilgoci.

Po wykonaniu tynków i pomalowaniu ścian dokonujemy uruchomienia pozostałych systemów oraz przekazujemy wykonaną instalację inwestorowi.

 

 

SPOSÓB III. – SAMODZIELNE WYKONANIE INSTALACJI

 

            Dotyczy jedynie instalacji systemów alarmowych oraz koncentratora ABIdom w wersji „WYGODNY” i „KOMFORTOWY”. W przypadku wersji „INTELIGENTNY” możliwe jest samodzielne wykonanie instalacji kablowej, natomiast uruchomienia systemu dokona nasza firma lub firma posiadająca naszą autoryzację.

Szczegóły w zakładce „ZRÓB TO SAM”

 

 

ikona Nasza oferta ikona Funkcjonalność ikona Kalkulator ikona Instalacje ikona Zrób to sam ikona Polecani wykonawcy ikona Jak kupić ikona Promocje ikona Sklep ikona Kontakt ikona Polityka Cookie
LOGO ABI DOM INNOWACJE ABI DOM przyjazny i bezpieczny - produkcja i instalacja koncentratora multimedialnego inteligentnego domu, instalacji wszystkich systemów niskonapięciowych występujących w domach, zabezpieczenie energetyczne, system antywłamaniowy, automatyka domowa, symulacja obecności, sterowanie roletami i markizami,
system alarmowy, sterowanie oświetleniem, czasowe załączanie obwodów, automatyczne podlewanie ogrodu, symulacja obecności...
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych